Má Cesta

Celý příběh

Pracovala jsem jako manažerka marketingového oddělení a byla jsem hodnocená za výkony. Svou hodnotu jsem prokazovala několikahodinovými přesčasy, splněnými výsledky a jelikož jsem i duše tvořivá, tak také noční prací na svých vlastních projektech. Abych to všechno ve zdraví přežila, tak jsem si občas odskočila na nějaký jógový kurz nebo teacher training. Jógu jsem se většinou učila jen na soukromých hodinách, protože najít volné okýnko v mém přeplněném diáři bylo nemožné, zatímco soukromá učitelka mohla přijet už v 6 hodin ráno! Tahle hodina a půl 2-3x týdně pro mě byl jediný čas, který jsem věnovala sama sobě a mimo to někdo konečně “pečoval” o mě! Teď už vím, že to byla berlička a já se honila zase za splněním cíle – odcvičit co nejvíce hodin jógy…

Žila jsem se všudypřítomným pocitem, že nejsem dost dobrá. Každý den jsem vstávala s hrůzou, že MUSÍM…! Neznala jsem svou vlastní hodnotu ani své hranice.

Má cesta vedla přes velkou životní nespokojenost zakončenou momentem, kdy se mi rozpadl už několikátý vztah, vědomý potrat a syndrom vyhoření. V tu dobu jsem se rozhodla, že musím něco změnit. CHCI něco změnit. Opustila jsem své jistoty, skvělou práci a vydala se na novou cestu neznámo kam.

Jak říká Paulo Coelho: “Když se pro něco rozhodneš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.” A tak mi vesmír poslal do cesty dvě velmi inspirativní bytosti – Helenu Houdovou a Roberta Erdema. Čerpala jsem z jejich bohatých znalostí a zkušeností a učila se od nich jak více poznat sama sebe (a stále čerpám, neboť sebepoznání je nikdy nekončící proces). S oběma dvěma jsem začala spolupracovat a můj koníček se záhy stal i mou prací. Prací, kterou dělám s velkou radostí, neboť se mi dopřálo tolik vytouženého pocitu Spolutvoření.

Velkým pomocníkem na mé cestě sebepoznáním a zároveň mým koníčkem se staly vzácné kameny (především Lapis Lazuli, Nefrit a Čaroit) a staré artefakty (disky a draci) neolitické Číny. Čerpat dary Matky Země, bohatství dávných věků a dotýkat se jiných světů, považuji za velký dar. Zastávám názor, že prostor, ve kterém se pohybuji a trávím v něm čas, by měl sloužit nám a měl by nás podporovat a je třeba si VĚDOMĚ volit, co v prostoru kolem sebe máme. Miluji propojení tradiční krásy, funkčních předmětů s moderním bydlením. Jsem velmi poctěna a vděčná, že mohu tuto sílu a nadšení předávat i Vám.

Dalším nástrojem sebepoznání mi byly (a stále jsou) některé šamanské techniky. Změnilo se i mé vnímání jógy. Nyní pro mě tvoří most mezi mým tělem a vesmírem. Už nepočítám odcvičené hodiny a neřeším, že asi nikdy neudělám lotos. Jóga mě učí jemnosti, trpělivosti a pokoře.

Baví mě Cesta vědomým Životem. Všichni jsme na jedné lodi a všichni chceme to stejné – žít šťastný a spokojený život. Nic víc, nic míň. Baví mě, že každý z nás je svůj vlastní originál, že jsme tak rozdílní a přesto máme všichni stejný cíl. Baví mě, že se můžeme navzájem inspirovat a čerpat ze zkušeností druhých. Baví mě zkoumat hloubku podvědomí a baví mě odkrývat poklady v sobě. Baví mě být na cestě, která nikdy nekončí…


Haux Haux.

S vděčností, pokorou a láskou,

Martina

Napište mi