Má Cesta

Celý příběh

Pracovala jsem jako manažerka marketingového oddělení a byla jsem hodnocená za výkony. Svou hodnotu jsem prokazovala několikahodinovými přesčasy a splněnými výsledky. Jelikož jsem duše tvořivá a v Human designu jsem Generátor, který má potřebu neustále něco budovat, tak také noční prací na svých vlastních projektech

Abych to všechno ve zdraví přežila, občas jsem si odskočila na nějaký jógový kurz nebo teacher training. Jógu jsem se většinou učila jen na soukromých hodinách, protože najít volné okýnko v mém přeplněném diáři bylo nemožné, zatímco soukromá učitelka mohla přijet už v 6 hodin ráno! Tahle hodina a půl 2-3x týdně pro mě byl jediný čas, který jsem věnovala sama sobě a mimo to někdo konečně „pečoval“ o mě! Teď už vím, že to byla berlička a já se honila zase za splněním cíle – odcvičit co nejvíce hodin jógy…

Žila jsem se všudypřítomným pocitem, že nejsem dost dobrá. Každý den jsem vstávala s hrůzou, že MUSÍM…! Neznala jsem svou vlastní hodnotu ani své hranice.

Má cesta vedla přes velkou životní nespokojenost zakončenou momentem, kdy se mi rozpadl už několikátý vztah, vědomý potrat a syndrom vyhoření. Můj život ztratil smysl a neměla jsem chuť jít dál. V tu dobu jsem se rozhodla, že musím něco změnit. CHCI něco změnit. Opustila jsem své jistoty, skvělou práci a vydala se na novou Cestu neznámo kam.

Jak říká Paulo Coelho: „Když se pro něco rozhodneš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.“ A tak mi Existence (Vyšší moc, vesmír, Bůh…nazývejme Ho každý dle svého uvážení a pocitu) poslala do cesty velmi inspirativní bytosti napříč rozdílnými přístupy a tradicemi. A já tak měla možnost čerpat z jejich bohatých znalostí a zkušeností a učila se od nich jak více poznat a milovat sama sebe.

 

Díky rozdílným přístupům, se kterými jsem se během své Cesty setkávala, jsem zjistila, že v konečném výsledku se všechny Cesty propojují a že tím největším učitelem je život sám. A že všechny odpovědi, které hledám, mám v sobě. Jde jen o to najít svůj přístup, své techniky a nástroje, svou autenticitu. Mou největší učitelkou a inspirací se stala příroda sama. K tomu inspiruji i své klienty při individuálním koučingu.

 

Mou vizí je ukázat svým klientům, že tvůrcem svého života jsme my sami a že všechno, co hledají venku, mají v sobě. Snažím se předávat své vlastní zkušenosti a techniky, kterými jsem si sama prošla. Držím bezpečný a intimní Prostor pro vše, co chcete ve svém životě změnit. Vedu vždy v napojení na tělo, srdce a svou intuici. Skrz prožitek tak dochází k uvědomění či pochopení vlastního „nastavení“. Výstupem jsou vždy techniky, které můžete uplatnit ve svém každodenním životě.

 

Velkým pomocníkem na mé cestě sebepoznáním a zároveň mým koníčkem se staly vzácné kameny (především Lapis Lazuli, Nefrit a Čaroit) a staré artefakty (disky a draci) neolitické Číny. Čerpat dary Matky Země, bohatství dávných věků a dotýkat se jiných světů, považuji za velký dar. Můj koníček se záhy stal i mou prací. Prací, kterou dělám s velkou radostí a naplněním.

 

Kombinace praktičnosti a zároveň estetického prožitku mě vždy přitahovala. Hluboce věřím, že to, co nás obklopuje, velmi ovlivňuje to, jak se cítíme, chováme a jaká děláme v životě rozhodnutí. Pokud nás obklopují krásné a funkční předměty, které jsou s námi v souladu, odplavuje se stres a místo něj zažíváme pocit bezpečí, vnitřní klid a harmonii. Ráda studuji a zkoumám energii prostoru, čerpám z různých směrů a nauk. Miluji propojení tradiční krásy, funkčních předmětů s moderním bydlením. Jsem velmi poctěna a vděčná, že mohu tuto sílu a nadšení předávat i Vám. Mým úkolem je vytvářet prostory, ve kterých se moji klienti cítí bezpečně, uvolněně, sami sebou, aby v něm mohli tvořit, růst a zažívat chvíle plné lásky. 

 

Dalším velmi významným a transformačním nástrojem sebepoznání mi byly (a stále jsou) některé šamanské techniky. Absolvovala jsem také několik ceremonií s posvátnými rostlinnými medicínami a stále čerpám z jejich hluboké moudrosti. Při své práci s klienty někdy zvu na pomoc medicínu rapé nebo Tabák. 

 

Změnilo se i mé vnímání jógy. Nyní pro mě tvoří most mezi mým tělem a vesmírem. Už nepočítám odcvičené hodiny a neřeším, že asi nikdy neudělám lotos. Jóga mě učí jemnosti, trpělivosti a pokoře.

 

Miluji život. Miluji Cestu vědomým životem. Všichni jsme na jedné lodi a všichni chceme to stejné – žít šťastný a spokojený život. Nic víc, nic míň. Baví mě, že každý z nás je svůj vlastní originál, že jsme tak rozdílní a přesto máme všichni stejný cíl. Baví mě, že se můžeme navzájem inspirovat a čerpat ze zkušeností druhých. Baví mě zkoumat hloubku podvědomí a baví mě odkrývat poklady v sobě. Baví mě být na cestě, která nikdy nekončí…

 

Haux Haux.

S vděčností, pokorou a láskou,

Martina

Napište mi